Toppen af Danmark

Galleri Molevit

Galleri Molevit Skagen er beliggende i Skagen midtby, og har udstillinger fra Påske til efteråret uge 42.

I Galleri Molevit Skagen finder du kunst sammen med den udøvende kunstner Pia Andersen, som selv driver og passer galleriet. 

Kunstneren er altid til rådighed til en snak om de udstillede kunstværker.

Udstillinger 2020:

30. marts – 13. april

Louise Elkjær - http://www.gallerilou.dk

Trine Panum  - http://www.trinepanum.dk 

4. maj – 1. juni:

Helen Ibsen http://www.helenibsen.dk 

2. juni – 14. juni:

Kirsten Hjortlund -  k-hjortlund.dk   

Lene Purkær - https://lenepurkaer.dk 

15. juni – 28. juni:

Yrsa Dunvad - https://www.yrsadunvad.dk 

29. juni – 12. juli:

Anette Torrild - https://www.atorrild.dk 

Annette Tjærby - https://www.tjaerby.dk 

Lone Kjeldsen - https://www.lonekjeldsen.dk 

13. juli – 26. juli:

Christina Juelsgaard - https://www.christinajulsgaard.dk 

27. juli – 9. august:

Gerda Nietzer - https://www.blomstermalerier.nu 

10. august – 23. august:

Bettina Hesselhoff - https://www.hesselhof.dk 

24. august – 6. september:

Trine Appelon - https://www.facebook.com/trine.a.larsen.3 

5. oktober – 18. oktober:
Merete Lisby - http://www.site.meretelisby.dk