Turisthus Nord bestyrelse

Bestyrelse for Turisthus Nord f.m.b.a.

Formand:
Ulla Mosich GF (2017)
Aalbæk Gl. Kro
Skagensvej 42
9982 Aalbæk
Mail: ulla@aalbak-gl-kro.dk
Tlf. 98 48 90 22
Mobil: 4018 9022

Næstformand:
Jacob Thorup Larsen GF (2017)
Advokatfirmaet Kühnel
Boulevarden 30
9000 Aalborg
Mail: jacob@advokatfirmaetkuhnel.dk
Mobil: 81 61 19 28

Signe Larsen GF (2018)
Hotel Petit
Holstvej 4
9990 Skagen
Mail: signe@hotelpetit.dk
Tlf. 9844 1199
Mobil: 2283 8188

Brian Fabricius GF (2018)
Hotel Viking
Frederikshavnsvej 70-72
9300 Sæby
Mail: bf@hotelviking.dk
Tlf. 9846 1700
Mobil: 2925 3320

Ole Hust GF (2018)
Danhostel Frederikshavn City
Læsøgade 18
9900 Frederikshavn
Mail: frederikshavn@danhostel.dk
Tlf. arbejde: 98 42 14 75
Tlf. privat og mobil: 31 49 11 65

Søren Mejlvang GF (2018 valgt for 1 år)
Hotel Frederikshavn
Tordenskjoldsgade 15
9900 Frederikshavn
Mail: soren@hotelfrederikshavn.dk
Mobil: 22530977

Udpeget af byrådet:
Birgit Hansen
Frederikshavn Kommune
Rådhus Allé 100
9900 Frederikshavn
Mail: bihn@frederikshavn.dk
Tlf. 98 45 50 01

Udpeget Sæby Handelstandsforening
Per Abildgaard
Sanne C
Vestergade 13
9300 Sæby
Mail: pera@sannec.dk
Tlf. 25753542

Udpeget af FREDERIK:
Lars Dannervig
Hotel Herman Bang
Tordenskjoldsgade 3
9900 Frederikshavn
Mail: lars@hermanbang.dk
Tlf. 98422107

Udpeget af Skagen Handelstandsforening:
Thorben Pedersen
Svallerbakken 2b
9990 Skagen
Mail: thp@skagennet.dk
Tlf. 9844 4736
Mobil: 4057 0140

Udpeget af Erhvervsrådet:
Marianne Bredevang
Scandic The Reef
Tordenskjoldsgade 14
9900 Frederikshavn
Mail: marianne.bredevang@scandichotels.com
Tlf. 96 20 28 14
Mobil: 29 27 60 63

GF=Generalforsamlingsvalgt (2 års valgperiode)

Suppleanter (på valg hvert år)
Inge Thomsen (Sæby Golfklub) 
Dick Kooij (Bunken Strand Camping) 
Rasmus Borup (CoLearning, Frederikshavn Handelskole)

Direktion:
Turistdirektør
Rene Zeeberg 
Mail: rz@turisthusnord.dk
Tlf. arbejde: 30 21 42 00
Mobil: 52 10 02 96

Forretningsudvalget:
Jacob Thorup Larsen
Ulla Mosich
Ole Hust

 

Senest opdateret 16. maj 2018

Del denne side